Videokonferenciranje histeroskopskih operacij iz operacijskih dvoran

Na Kliniki za ginekologijo in perinatologijo UKC Maribor in Medicinski fakulteti Univerze v Mariboru je pod pokroviteljstvom Evropske zveze za ginekološko endoskopijo (ESGE) in Evropske akademije za ginekološko kirurgijo (EAGS) 6. in 7. novembra potekala peta mednarodna histeroskopska učna delavnica.

Prvi dan so potekala predavanja o možnostih zdravljenja, ki jih ponuja histeroskopija, petkov del je bil posvečen neposrednemu prenosu histeroskopskih operacij iz operacijskih dvoran. Operacije so se v HD video kvaliteti prenašale na veliko platno avditorija Medicinske fakultete. Za prenos operacij je bila uporabljena najnovejša telemedicinska videokonferenčna tehnologija, ki se v svetu vse bolj uveljavlja na področjih klinične prakse, konzultacij na daljavo in izobraževanja v medicini.