Za napredovanje med letniki mora študent opraviti obveznosti pri predmetih:

• za vpis v 2. letnik – vse opravljene študijske obveznosti pri naslednjih predmetih 1. letnika: Anatomija s histologijo in embriologijo, Biofizika, Kemija, Biologija celice, Biokemija, Uvod v medicino I, PBL I – Anatomija in osnove predklinike I, PBL II – Anatomija in osnove predklinike II, izbirni predmet 1, izbirni predmet 2 = skupno 55 ECTS.
  • za vpis v 3. letnik – vse opravljene študijske obveznosti pri naslednjih predmetih 2. letnika: Fiziologija, Mikrobiologija, Uvod v medicino II, Zdravstvena psihologija, PBL III - Temelji fiziologije – patofiziologije I in PBL IV- Temelji fiziologije – patofiziologije II , izbirni predmet 3 in izbirni predmet 4 = skupno 47 ECTS ter predmet 1. letnika - Molekularna biologija z genetiko.
  • za vpis v 4. letnik – vse opravljene študijske obveznosti pri naslednjih predmetih 3. letnika: Interna medicina s propedevtiko, Kirurgija, Radiologija, Klinična biokemija, PBL V - Klinika 1, PBL VI – Klinika 2, Ortopedija (od štud. leta 2016/2017 naprej) = skupno 51 ECTS, ter študijske obveznosti iz 2. letnika: Farmakologija s toksikologijo, Patologija I (splošna patologija).
  • za vpis v 5. letnik – vse opravljene študijske obveznosti pri naslednjih predmetih 4. letnika: Pediatrija, Klinična psihologija in sporazumevanje, Družinska medicina I, Fizikalna in rehabilitacijska medicina, Medicinska etika in pravo, Patologija II (sistematična patologija), Oftalmologija, Otorinolaringologija ter PBL VII – Klinika 3 = skupno 51 ECTS. Iz 3. letnika pa študijske obveznosti pri predmetih: Anesteziologija, izbirni predmet 5 in izbirni predmet 6.
  • za vpis v 6. letnik – vse opravljene študijske obveznosti pri naslednjih predmetih 5. letnika: Dermatovenerologija, Psihiatrija, Nevrologija, Nevrokirurgija, Klinična farmakologija, Infekcijske bolezni, Javno zdravje, Ginekologija in porodništvo, PBL VIII – Klinika 4, Izbirni predmet 9 in Izbirni predmet 10 = skupno 55 ECTS, ter študijske obveznosti iz 4. letnika: Sodna medicina, izbirni predmet 7 in izbirni predmet 8.