Vsak lahko svoje geslo kadarkoli spremeni na naslovu https://spremenigeslo.idm.um.si/ .

V primeru pozabljenega gesla lahko sami  ponastavite geslo. Za to je potrebna 17 mestna številka iz  študentske izkaznice in v AIPS-u zavedena ažurna številka mobilnega telefona. Postopek za izvedbo ponastavitve gesla je opisan v navodilih. Druga možnost je, da se osebno obrnete na IKT koordinatorja MF, ki lahko prav tako dodeli novo geslo (obstoječe geslo v sistemih ni vidno). ITK koordinator MF je Alojz Tapajner. Gesel se po e-pošti ne pošilja.

Po spremembi gesla preverite, ali ste spremenili vsa (shranjena) gesla na vseh napravah in v vseh sistemih, iz katerih se prijavljate (npr. Eduroam na mobilnih napravah). V nasprotnem primeru se bo ob poskusih prijave s starim geslom uporabniško ime zaklenilo.

Z digitalno identiteto je omogočen dostop do množice storitev, zato je potrebno z geslom ravnati skrbno. Priporočila za izbiro in rokovanje z gesli najdete tukaj.